Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

پادکست سایکوپاد

2 هفته قبل

همه چیز درباره طرحواره وابستگی / بی کفایتی | علائم و نشانه ها

شعار این طرحواره: "به تنهایی نمی توانم گلیم خودم را از آب بیرون بکشم

این بیماران، خودشان را افرادی درمانده و کودک وار نشان میدهند. آنها احساس می کنند توانایی مراقبت از خودشان را ندارند، در زندگی بسیار درمانده اند و خود را در مقابله با مشکلات، بی کفایت می بینند.این طرح واره دو بعد دارد: بعد اول، بی کفایتی است: چنین بیمارانی، اعتمادی به تصمیم ها و قضاوتهای زندگی روزمرهٔ خود ندارند. آنها از این که به تنهایی تغییر کنند، می ترسند و به شدت از تغییر، نفرت دارند. آنها نمی توانند کارهای جدید را خودشان به صورت تنهایی انجام دهند و معتقدند به کسی نیاز دارند تا به انها نشان دهد که چه کارکنند. چنین بیمارانی احساس می کنند، مانند کودکان کم سن وسال، برای زنده نگهداشتن خود به والدین نیازمندند و بدون کمک آنها ممکن است بمیرند.

 تماس واتس اپ: ۰۹۰۲۲۰۰۵۰۲۱

3 هفته قبل

همه چیز درباره طرحواره رها شدگی | علائم و نشانه ها

رهاشدگی حالت درونی احساسی است که افراد طی آن احساس ترک‌شدن، خواستنی نبودن، نا امنی یا طردشدگی می‌کنند. بروز احساس رهاشدگی یا طردشدگی ارتباط قطعی با حضور فیزیکی دیگران در کنار فرد ندارد.
تماس واتس اپ : ۰۹۰۲۲۰۰۵۰۲۱

تست سنجش طرحواره ها

https://khodmokhtari.ir/dashboard/polls/start/14

4 هفته قبل

همه چیز درباره طرحواره شکست | علائم و نشانه ها

طرحواره شکست  باعث می‌شود فرد از موقعیت‌هایی که خطر شکست یا ناتوانی در آن‌ها وجود دارد اجتناب کند. این افراد نسبت به موقعیت‌ها، افراد، محیط و شرایطی که آن‌ها را به چالش می‌کشد احساس خشم شدیدی را تجربه می‌کنند.

تست آنلاین سنجش طرحواره ها

https://khodmokhtari.ir/polls

تماس واتس اپ: ۰۹۰۲۲۰۰۵۰۲۱

1 ماه قبل

ماجراها و داستان هایی که خانواده ها تعریف می کنند

در جوامع انسانی، خانواده یا فامیل  به گروهی از افراد گفته می‌شود که با یکدیگر از طریق هم‌خونی، تمایل سببی، یا مکان زندگی مشترک وابستگی دارند. خانواده در بیشتر جوامع، نهاد اصلی جامعه‌پذیریکودکان است

کانال تلگرام:https://t.me/psychodid

تماس واتس اپ: ۰۹۰۲۲۰۰۵۰۲۱

1 ماه قبل

دلایل اهمال کاری، چرا در مقابل انجام کارها مقاومت می کنیم؟

اهمال‌کاری یا فردافکنی یا تعلل خودداری از انجام وظیفه‌ای است که لازم است تا موعد مشخصی انجام شود. می‌توان از آن به عنوان به تأخیر انداختن (از سر عادت یا آگاهانه) شروع یا پایان کاری، با علم به پیامدهای منفی این تأخیر نیز یاد کرد. اهمال‌کاری تجربه انسانی رایجی است که شامل به تأخیر انداختن امور روزانه یا حتی وظایف مهمی مثل حضور در یک قرار ملاقات، ارایه یک گزارش کاری یا تکلیف دانشگاهی، یا حل و فصل یک مشکل استرس‌زا با شریک زندگی است.

شماره تماس واتس اپ: 09022005021

تست ارزیابی سبک اهمال کاری: https://khodmokhtari.ir/dashboard/polls/start/26

2 ماه قبل

خودانگیختگی چیست؟ همراه با برخی راه های تقویت آن

واژه انگیختگی بیان یک وضعیت فیزیولوژیکی و روانی از بیدار شدن، هشیاری یا به محرکی واکنش نشان دادن است. این اتفاق مجموعه‌ای است شامل دخالت دستگاه فعال کننده مشبک در ساقه مغز، سامانه عصبی خودگردان و غده درون‌ریز، که منجر به افزایش ضربان قلب و فشار خون و وضعیت هوشیاری حسی، تحرک و آمادگی برای پاسخ می‌شود.

مجموعه بسیاری از سیستم‌های عصبی مختلف درگیر در این چیزی‌ست که در مجموع از آن به عنوان «سامانه انگیختگی» یاد می‌شود. پنج سیستم اصلی با منشاءشان در ساقه مغز، مبتنی بر انتقال دهنده‌های عصبی مانند استیل کولین، نوراپی نفرین، دوپامین، هیستامین و سروتونین با اتصالاتی عصبی که در سراسر مغز گسترده شده‌اند جزو این مجموعه محسوب می‌شوند، و هنگامی که این سیستم آغاز به عمل می‌کند، مناطق عصبی دریافت‌کننده حساس می‌شوند و آماده پاسخ به سیگنال‌های دریافتی می‌گردند. تماس واتس اپ: ۰۹۰۲۲۰۰۵۰۲۱

تلگرام:https://t.me/psychodid

2 ماه قبل

مقاومت در اتاق درمان | با همراهی دکتر میرزاحسینی

این اپیزود یکی از قسمت های پادکست سایکودید است که در موازات با پادکست سایکوپاد برای شما گفته می شود

در صورت تمایل به صفحه پادکست سایکودید بروید و اپیزودهای این پادکست رو هم گوش بدید.

آدرس پادکست سایکودید در کست باکس:

https://castbox.fm/vc/5763414

آدرس پادکست در تلگرام:

https://t.me/psychodid

شماره تماس سایکودید در واتس اپ:

۰۹۰۲۲۰۰۵۰۲۱

شماره تماس مستقیم با دکتر میرزا حسینی در واتس اپ:

۰۹۱۲۳۵۱۹۴۱۹

2 ماه قبل

آیا به ترس از رها شدن مبتلا هستید؟

طرد شدن و احساس رهاشدگی از جمله یکی دردناک ترین تجربیاتی است که اکثر ما در مقطعی از زندگی آن را تجربه می کنیم. این باعث می‌شود احساس کنیم که شکست خورده‌ایم، مورد قضاوت قرار گرفته ایم و یا توسط افرادی که به آنها اهمیت می دادیم، پذیرفته نشده ایم. و به حال خود رها شده ایم. با این حال، دوری کردن و اجتناب از حل ترس از طرد شدن و رهاشدگی، می تواند در طولانی مدت هزینه زیادی برای ما داشته باشد. و ما را در چرخه های تکراری در روابط با دیگران قرار دهد. و مانع پیشرفت روابط اجتماعی ما، برقراری و حفظ رابطه طولانی مدت و سالم با دیگران شود. و در آخر گزینه های ما  در زندگی محدود و محدود تر کند. ترس از رها شدن یا رهاشدگی اغلب مرتبط با دوران کودکی است. این فقدان می تواند به یک رویداد آسیب زا، مانند: از دست دادن والدین در اثر مرگ یا طلاق، مرتبط باشد. همچنین می تواند ناشی از عدم مراقبت و توجه کافی فیزیکی یا عاطفی از سوی والدین  باشد. این تجربیات اولیه دوران کودکی می تواند منجر به ترس از رها شدن توسط دیگران در آینده نیز خود را نشان دهد.

تماس واتس اپ: ۰۹۰۲۲۰۰۵۰۲۱

کانال تلگرام: https://t.me/psychodid

2 ماه قبل

نوزده انگیزه غلط برای ازدواج

افراد ممکن است به دلایل مختلفی ازدواج کنند، از جمله اهداف قانونی، اجتماعی، میل جنسی، عاطفی، مالی، معنوی یا مذهبی. اینکه چه کسی با آنها ازدواج می‌کند ممکن است تحت تأثیر جنسیت، قوانین اجتماعی تعیین شده برای زنای با محارم، قوانین تجویزی ازدواج ، انتخاب والدین و میل فردی و محیط باشد. در این اپیزود با ۱۹ انگیزه غلط درباره  ازدواج آشنا خواهید شد.

تماس:۰۹۰۲۲۰۰۵۰۲۱

 https://t.me/psychodid

2 ماه قبل

ترس از موفقیت چیست؟ چگونگی و چرایی ها

ترس از موفقیت، وقتی رخ می‌دهد که شما ترس مداومی از موفق شدن دارید، به گونه‌ای که شاید ناخواسته و سهواً به خود تخریب‌گری بپردازید. البته بدین معنا نیست که فکر کنید شما نمی‌توانید موفق شوید. به احتمال زیاد ترس شما ناشی از تغییراتی است که در زمان اوج ایجاد می‌شوند

برای عضویت در خبرنامه و اطلاع از دوره‌ها، کارگاه‌ها و تست‌های جدید ایمیل خود را وارد کنید.

خودمختاری طراحی شده با rijisoft